Alapítványunk adószáma
Elektronikus napló

A képre kattintva beléphet az elektronikus naplóba!
Névnap
Ma 2019. augusztus 18., vasárnap, Ilona napja van. Holnap Huba napja lesz.
Inárcsi tehetségek felfedezése

A logóra kattintva elolvashatja beszámolónkat.
Határtalanul

A logóra kattintva elolvashatja beszámolónkat a 2019. évi kirándulásról.
Tanórán kivüli munka
Ki olvas minket?
Oldalainkat 10 vendég böngészi
Hírek / Beiratkozás

Beiratkozás

 

 

Tisztelt Szülők!

A leendő 1. osztályosok általános iskolai beíratásával kapcsolatban az alábbi tudnivalókról tájékoztatom Önöket.

A beiratkozás időpontja: 2019. április 11. (csütörtök) 8-19 óra között

2019. április 12. (péntek) 8-18 óra között

A beiratkozás helye: Tolnay Lajos Általános Iskola aulája

2365 Inárcs, Tolnay u. 1.

A beíratáshoz szükséges dokumentumok:

1. A gyermek lakcímkártyája és TAJ kártyája

2. Az iskolába lépéshez szükséges fejlettség elérését tanúsító igazolás, mely lehet:

- óvodai szakvélemény

- járási szakértői bizottság szakértői véleménye

- sajátos nevelési igényű gyermek esetében a Szakértői Bizottság szakértői véleménye.

3. Nyilatkozat a gyermek törvényes képviseletéről (innen letölthető)

Kérjük, hogy a mellékelt nyomtatványt figyelmesen olvassák el és töltsék ki. A nyomtatvány 2. oldalán kérjük két tanúval aláíratni a nyilatkozatot.

4. Nyilatkozat az életvitelszerű lakcímről (innen letölthető)

Kérjük ezt a nyilatkozatot is írja alá két tanú!

Kérjük, hogy legkésőbb a beiratkozásig döntsék el, hogy gyermekük részére etika vagy hit- és erkölcstan oktatást választanak-e. Hit- és erkölcstan oktatás az alábbi egyházak részéről lesz iskolánkban: Magyar Katolikus Egyház, Magyarországi Református Egyház, Magyarországi Evangélikus Egyház, Magyar Pünkösdi Egyház, Hit Gyülekezete. Az erre vonatkozó nyilatkozatot kérjük a beiratkozáskor leadni.

Ha szeretnének gyermeküknek diákigazolványt igényelni, kérjük, fáradjanak el bármelyik Kormányablakba (nem szükséges időpontot kérni), ahol felveszik az adatokat és lefényképezik a gyermeket. Ha a gyermeknek még nincs személyi igazolványa, akkor először azt fogják elkészíteni, ehhez azonban (14 éven aluli személy lévén) mindkét szülő jelenléte szükséges. A Kormányablakban kiállított „NEK adatlap”-ot kérjük leadni a beiratkozáskor. A diákigazolvány ingyenes!

A diákigazolvány megléte nem kötelező, és a későbbiek folyamán is bármikor igényelhető, nem feltétele az általános iskolába lépésnek!

e-Ügyintézés

Ettől az évtől lehetőség van elektronikus jelentkezésre is.

Ennek menete a következő: a törvényes képviselő a már rendelkezésére álló KRÉTA azonosítóval (amennyiben nagyobb gyermeke már jár ugyanebbe az intézménybe) vagy új regisztrációval indíthatja a beiratkozási folyamatot a https://eugyintezes.e-kreta.hu felületen, a rendszer által kínált űrlapok kitöltésével. Az elektronikus felület már nyitva van, 2019. április 12-én (pénteken) 12 óráig van lehetőség használni.

FONTOS!

e-Ügyintézés esetében is szükséges a szülőnek/törvényes képviselőnek személyesen megjelennie az iskolában a beiratkozás időpontjában és a fent felsorolt nyilatkozatokat leadni!

A beiratkozással kapcsolatos minden információ megtalálható iskolánk honlapján (www.tolnay-inarcs.hu). A beiratkozással kapcsolatos kérdéseikkel forduljanak bizalommal Szabó Gabriella iskolatitkárhoz (tel: 29/370-039, 30/793-7284, e-mail: Ezt a címet a spamrobotok ellen védjük. Engedélyezze a Javascript használatát, hogy megtekinthesse. ).

A gyermekek részére játszósarokkal készülünk, őket is szívesen látjuk a beiratkozáskor!

Inárcs, 2019. április 3.

Urbánné Kovács Eszter sk.

intézményvezető

Tolnay Lajos Általános Iskola