A múlt hét végén haladéktalanul tájékoztatnunk kellett Önöket arról, hogy intézményünk pedagógusai nem vesznek részt a pedagógus sztrájkban. Tettük mindezt azért, hogy Önök időben értesüljenek arról, engedhetik iskolába gyermekeiket, nem Önöknek kell megoldani felügyeletüket.
Azonban szeretnénk Önöket arról is tájékoztatni, hogy a sztrájkkövetelésekkel egyetértünk. A pedagógusbérek jelentős mértékű emelésére, a munkaterhek csökkentésére nagy szükség van. Iskolánkban is nagymértékű a pedagógushiány. Emiatt pedagógusaink nagyon leterheltek. De hogy úgy sztrájkoljunk, hogy közben a gyermekek felügyeletét biztosítanunk kell, a sztrájkoló pedagógusnak is bent kell lennie az intézményben, de az adott napra nem kap munkabért, méltánytalannak tartjuk. Továbbá úgy gondoljuk, hogy ebben a tanévben, mikor a tanulók számos megbetegedése, valamint a karantén elrendelések okán az átlagosnál jóval magasabb a hiányzási átlag, - ha már bent vagyunk az iskolában - tanítunk, nem csak felügyeletet biztosítunk.

Iskolavezetés